czwartek, 11 czerwca 2026

Uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie

 

11 czerwca 2026r. uroczyste zakończenie roku akademickiego świętowali słuchacze zaprzyjaźnionego z nami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. 

Prezes Maria Zasępa  uczestniczyła w uroczystości na zaproszenie Kierownika UTW dr Joanny Górnej. Byli obecni inni goście zaproszeni: władze UJD, przedstawiciel władz wojewódzkich, władze Miasta Częstochowy, Dyrektorzy Teatru Częstochowskiego i Filharmonii, wykładowcy oraz  przedstawiciele innych bratnich UTW. Uhonorowani zostali słuchacze UTW z dwudziestoletnim stażem w Uniwersytecie oraz słuchacze, którzy brali udział w tegorocznym dyktandzie organizowanym przez UTW. Pani Joanna Górna podziękowała wykładowcom , a także Samorządowi i grupowym odpowiedzialnym za zajęcia dodatkowe.

Goście złożyli słuchaczom życzenia  wesołych wakacji i gratulowali wytrwałości i zapału do nauki.   Prezes Maria Zasępa  również złożyła gratulacje i życzenia. Wręczyła  też podziękowania za dziesięcioletnią  współpracę z naszym UTW; podziękowania  dla dr Joanny Górnej oraz podziękowania dla  Samorządu - na ręce Przewodniczącego Samorządu Arkadiusza Zadrosa.

W części artystycznej wystąpił Chór "Uniwerek", Koło Taneczne "Tańce w kręgu" i Zespół Taneczny "Rudniczanki". Wszyscy występujący, to słuchacze UTW przy UJD w Częstochowie. 

Na zakończenie,  życzenia i podziękowania dla słuchaczy złożył  Przewodniczący Samorządu Arkadiusz Zadros.