11 czerwca 2026r. uroczyste zakończenie roku akademickiego świętowali słuchacze zaprzyjaźnionego z nami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie.
Prezes Maria Zasępa uczestniczyła w uroczystości na zaproszenie Kierownika UTW dr Joanny Górnej. Byli obecni inni goście zaproszeni: władze UJD, przedstawiciel władz wojewódzkich, władze Miasta Częstochowy, Dyrektorzy Teatru Częstochowskiego i Filharmonii, wykładowcy oraz przedstawiciele innych bratnich UTW. Uhonorowani zostali słuchacze UTW z dwudziestoletnim stażem w Uniwersytecie oraz słuchacze, którzy brali udział w tegorocznym dyktandzie organizowanym przez UTW. Pani Joanna Górna podziękowała wykładowcom , a także Samorządowi i grupowym odpowiedzialnym za zajęcia dodatkowe.
Goście złożyli słuchaczom życzenia wesołych wakacji i gratulowali wytrwałości i zapału do nauki. Prezes Maria Zasępa również złożyła gratulacje i życzenia. Wręczyła też podziękowania za dziesięcioletnią współpracę z naszym UTW; podziękowania dla dr Joanny Górnej oraz podziękowania dla Samorządu - na ręce Przewodniczącego Samorządu Arkadiusza Zadrosa.
W części artystycznej wystąpił Chór "Uniwerek",
Koło Taneczne "Tańce w kręgu" i Zespół Taneczny
"Rudniczanki". Wszyscy występujący, to słuchacze UTW przy UJD w
Częstochowie.
Na zakończenie,
życzenia i podziękowania dla słuchaczy złożył Przewodniczący Samorządu Arkadiusz Zadros.